PDA

View Full Version : Dotaz


anonym
05-12-2002, 07:16
Vážený pán minister,
chcel by som vedieť, či sa Vám zdá spravodlivé, že si nemôžem uplatniť nárok na podporu pri nákupe majetku od úpadcu, len preto, lebo som ho kúpil skôr ako bývalý pán minister stihol podpísať smernice. Predsa Smernica č. 1699/2002 z 12. júna 2002 vychádzala z uznesenia vlády SR č. 103 zo 6. februára 2002 a mala by platiť na rok 2002. Aký je rozdiel v tom, či som majetok nadobudol v januári a či v septembri. Kúpil som ho od úpadcu v šiestom kole konkurzu a zachárnil som tým objekty bývalého PPD pred zánikom. Vežmi by mi pomohlo, keby mi bola prostredníctvom SZRB poskytnutá spomínaná podpora a ja by som mohol začať v kúpených objektoch aj skutočne hospodáriť.

Ďakujem za vyrozumenie a ostávam

S pozdravom

Zsolt Simon
11-12-2002, 12:49
Na Váš dotaz ohžadom Smernice č. 1699/2002 z 12. júna 2002 Vám oznamujem, že k Smernici sú spracované záväzné pokyny, ktoré vychádzajú z produktov Slovenskej záručnej a rozvojovej banky.

Z Vašej otázky sa nedá vyrozumieť, kto neodporučil žiadosť, či SZRB alebo MP SR. Odporúčam Vám prediskutovať tento problém s príslušným regionálnym odborom podža sídla Vašej firmy, alebo priamo na ministerstve pôdohospodárstva na odbore realizácie programov.

S pozdravom

Zsolt Simon,
minister pôdohospodárstva SR