PDA

View Full Version : Veterinárny zákon.


Anonym.
06-11-2002, 13:54
Gratulujem Vám k funkcii p. minister!
Pri prehliadke potálu MP SR na internete, v kolónke info zákon mi vežmi chýba Zákon č. 488/2002 o veterinárnej starostlivosti a o zmene niektorých zákonov, ktorý už vyšiel v Zbierke zákonov dňa 22.08.2002 a začína platiť od 01.01.2003. Kedy ho doplníte, tak ako ostatné zákony, aby ho bolo možné si prečítať? Osobne ma totiž zaujíma § 10 a 12 v súvislosti so zákonom SNR č. 10/1992 Zb. ( zákon o Komore súkr. vet. lekárov).
Stačí mi odpoveď vop fóre ministra.
S podravom Duri.

Zsolt Simon
08-11-2002, 08:25
Ďakujem Vám za upozornenie na chýbajúci zákon č. 488/2002 Z.z. o veterinárnej starostlivosti na internetovej stránke ministerstve. Obratom sme ho zverejnili, musíte ho však hžadať v Legislatíve, nie v Info zákone.

Z Vašej otázky je zrejmé, že Vás zaujímajú najmä paragrafy, týkajúce sa Komory veterinárnych lekárov. V tejto súvislosti Vás môžem informovať, že MP SR má v legislatívnom procese nový zákon o súkromných veterinárnych lekároch a o Komore veterinárnych lekárov SR, ktorý je po schválení v porade vedenia pripravený na medzirezortné pripomienkové konanie. Tento zákon bude o.i. novelizovať § 12 zákona o veterinárnej starostlivosti. Účinnosť tohto zákona sa predpokladá od 1.mája 2003, s výnimkou paragrafov, ktoré nadobudnú účinnosť až po vstupe SR do Európskej únie.

S pozdravom