PDA

View Full Version : Rozbor pôdy


Jaroslav Hlavaty
13-06-2006, 18:22
Kto my urobí rozbor pôdy som zo Šurian? Ďakujem! Hlavatý
PS.Chloroza broskýň,už som skúšal:Dissolvine,Harmavit,Ferovit,Slepačí trus s vodnou zálievkou .Výsledok velmi slabý.Podpníky sú broskyňový semenáč/Ostratice/

stiffel
14-06-2006, 07:01
Kto my urobí rozbor pôdy som zo Šurian? Ďakujem! Hlavatý
PS.Chloroza broskýň,už som skúšal:Dissolvine,Harmavit,Ferovit,Slepačí trus s vodnou zálievkou .Výsledok velmi slabý.Podpníky sú broskyňový semenáč/Ostratice/
neviem kto robi v okoli rozbory pod, skuste sa popytat miestnych druzstevnikov (mam na mysli Kandaras), kto robi im, a mozno to ucia deti na miestnej skole PTS (Na kopci) :)
chlorozu vam moze sposobovat malo pristupneho vapnika, vyskusajte listove hnojivo obohatene o iony vapnika (mam dobre skusenosti s LAMAG Ca)
s pozdravom
stiffel

Gabris
15-06-2006, 10:36
Vec: Chloroza:
Príčinou môže byť priamy alebo nepriamy nedostatok železa, veľké množstvo tzv. aktívneho vápnika po daždivom počasí, keď je málo kyslíka a veľa CO2 v pôdnej vode, vysoký obsah fosfátov v rastline, keď sa v cievnych zväzkoch vyzráža fosforečnan železnatý a železo z nich potom chýba v listoch.
Chemická ochrana:
Dlhší účinok má pôdna aplikácia. Rýchly, ale krátky účinok má liečenie chlorózy cez list.
Cheláty železa sú antichlorózne zlúčeniny. Ich výhodou je postupné uvoľňovanie iónov železa vo forme prijateľnej rastlinám.
(použival sa Sequestrene 138 Fe - aplikuje sa do pôdy) alebo ďalšie prípravky s organicky viazaným železom na list.

Jaroslav Hlavaty
15-06-2006, 17:39
Minulý rok som používal Dissolvine najnovšý listový prípravok doporučený od Agrovita.Aplikácie boli v 14 dňových intervaloch asi po 4-5 dávkach listy začali byť tmovočervené až do fialova.Potom som skúsil Harmavit zase v 14 dňových intervaloch a zadlo sa ,že sa listom farba zlepšovala,ale stále nemali svoju pravú farbu-tmavú.Tento rok som skúsil zalievku zo slepačieho trusu poradili my aby som skúsil,ale po 30 máji zase začala chloroza. Neviem čo stým robiť????