PDA

View Full Version : Výpadok podtrekov proti kučeravosti


Jaroslav Hlavaty
09-04-2016, 09:12
Zdravím všetkých.

Dnes som bol kúpiť v záhradkárstve postrek proti kučeravosti broskýň,dostal som odpoveď,že Silit, Efusine sa už nedodávajú a ani momentálne niesú na truhu posreky proti kučeravosti broskýň. Poradí mi niekto? Aký aktualný postrek je v povolený v predaji? /postrek Kuprikolom bol účinný,ale mám skúsenosti,že ešte minimálne jeden počas vegetácie sa bude musieť urobiť./
Doteraz bolo zvykom,že po ukončen pedaj jednej chemikálie bola vždy náhrada.

ďakujem za odpovede.

Hlavatý

Norbert Šnajdar
12-04-2016, 16:22
Dobrý deň, p. Hlavatý, odporučil by som Vám fungicídny prípravok Kocide 2000, založený na báze hydroxidu mednatého. Alebo potom Thiovit Jet na báze síry.
Oba sú použiteľné proti kučeravosti broskýň.

Jaroslav Hlavaty
15-04-2016, 16:54
Ďakujem za info,našťastie som zohnal v jednom obchode Sillit65 10balení,na tento rok mám postarané,telefonoval som s pánom ing.Matlákom/známou osobnosťou z poradne "Floraservis"/,a on poradil,že exzistuje ešte Sillit 400 v tekutej forme,v Čechách sa dá kúpiť,tam som ho našiel je v 50ml 200 ml.1L a 2L balení, Tento postrekový material zatial nieje zrušený a ani Dithane DG a Novozir NM80 ,ale tie sú vo velkých baleniach Novozir stojí 8700 ČK 25Kg balenie./ to by som asi neminul ani za 20 rokov aj keď mám v zahrade 76 stromov. Asi k budúcenu roku si zaobstarám ten Sillit 400 ak nebude nič nového.