PDA

View Full Version : hovadzi dobytok


stefan bajusz
06-02-2011, 20:04
Dobry vecer vsetkym.
mam jeden problem. kupil som kravu na mlieko,ale neviem ju dojit nakolko kope. Vedel by mi niekto poradit ,co by som mal robit aby som ju mohol dojit ?
dakujem

mikluš
07-02-2011, 16:33
Trebalo uz pri kupe potahat za struky ci nekope. Skuste jej nohu priviazat smerom do zadu ked mate o co abo o druhu nohu. Ale ked je uz viac raz otelena a neprestala ta neviem.

pavúčik
09-02-2011, 06:43
Zdravím, pomáha aj chytiť chvost a držať ho vyvrátený smerom hore počas dojenia, kým si nezvykne, postupne pomaly uvoľňovať.

mikluš
09-02-2011, 18:11
Je prvy krat otelena, alebo uz viac krat? Viem ze sused mal popruhy prevesene hore cez tram a pri dojeni ich pretiahol popod kravu a trochu pritiahol. Dajte vediet ako ste to vyriesili. Skoda ze kope. Ale doji sa aspon dobre?

jurino
11-02-2011, 21:04
dobrý deň, no ja po skúsenostiach odporúčam, ak máte ešte niekoho po ruke, odviesť jej pozornosť tým, že ten druhý človek ju bude škrabkať na hlave alebo proste len stáť pri nej...vtedy sa ona bude orientovať skôr na neho ako na toho dojiča, čo ju dojí...mohlo by to zabrať, skúste

jurino
11-02-2011, 21:07
dobrý deň, ak máte ešte nejakého pomocníka po ruke, odporúčal by som, aby jej pri dojení odpútal pozornosť tým, že ju bude škrabať na krku alebo tak, proste nech sa postaví pri ňu pokial ju vy budete dojiť...mohlo by to pomôcť, ona sa bude skôr sústrediť na toho človeka vedľa nej ako na dojiča...veľa šťastia

stano5245
12-02-2011, 11:25
prednú nohu jej skúsťe z ľahka zdvinhúť tak aby sa nezľakla a priviažte jej ju ponad chrbát o druhú nohu. Je to bezbolestné a kopať určite nebude, kedže stojí iba na troch nohách. Je to účinný spôsob :)