PDA

View Full Version : Hovädzia chrbtová šľacha - projekt catapultae


RelPel
02-12-2010, 18:35
Dobrý deň.

Hľadám niekoho, kto by mi vedel poradiť, aké je najstaršie plemeno kráv, ktoré sa chová v Európe. Tiež hľadám niekoho, kto mi ponúkne chrbtové šľachy z týchto zvierat (potrebujem ich veľa, až stovky). Čím staršie plemeno, čím viac krava chodila a behala, čím prirodzenejšia strava tým lepšie.

Ide o projekt zostrojenia starovekej (preto čím staršie plemeno) rímskej torznej zbrane balisty, kde boli použité laná spravené zo šliach. Šľachy kráv, ktoré môžu behať a veľa chodiť a aj tak robia sú omnoho kvalitnejšie ako šľachy kráv, ktoré nemajú toľko priestoru, tiež na kvalitu vplýva strava, tá by mala byť čo najprirodzenejšia.

Poprípade by ste mi veľmi pomohli, keby ste mi dali nejaký kontakt, kde by som sa dostal k tomu, čo potrebujem.

Vopred ďakujem.
Marek Šuľak.

plevatorius
06-01-2011, 10:18
Odporúčam niektoré z mäsových plemien /HEREFORD, CHAROLAY,/ Tieto sa chovajú pastevným spôsobom. Silnejšie šľachy majúpre svoju vyššiu váhu. A odporúčam chovateľov,ktorí tieto plemená chovajú v malom,pretože z bitúnku nedostaneš ani prd makový. Odporúčam skuknúť Čechy.

RelPel
06-01-2011, 19:40
Ďakujem za rady.

Aké sú tieto plemená asi staré?