PDA

View Full Version : Broskyne


juraj0
03-08-2010, 22:52
Kto mi poradí, kedy mám orezať broskyne? Lebo mi stále utečú do výšky a dole ostane obschnuté holé drevo.

A akú ochranu použiť proti krtkom?

Jaroslav Hlavaty
07-08-2010, 20:53
Ja som tento týždeň orezal broskyne aj napriek tomu.že maju plody ba je vidieť že lepšie aj dozrievaju,lebo maku viac slnka!

Ak je zaujem pošlem 2-3 fotky mailom!
Hlavatý Šurany!

MARMIL
07-08-2010, 21:55
To ste ten strom, mohol rovno celý sťať. Alebo kandidát na Nobelovu cenu !

marmil:)

Jaroslav Hlavaty
08-08-2010, 08:56
Tie stromy majú cca 8 rokov a prave tento rok nakolko bolo vela vlahy tak sa im zahustily koruny,že mali az 70-80 cm prirastky vždy v polovičke augusta striham broskyne po zbere urody noi tento rok som to urobil tesne pred zberom kedy už dozrievali prve plody.
Necitim vinu voči broskyniam!

Hlavatý! Pan Marmil!

MARMIL
08-08-2010, 19:54
Váž. pán Hlavatý,
Ak sú Vaše produkty aj na predaj, rád by som ochutnal, čo ste dopestoval, keď budem v Šuranoch. Som zvedavý......

marmil

Jaroslav Hlavaty
09-08-2010, 18:31
RedHaven a Faerhaven už nieje,Flamingo sme dnes dooberali už sa najde broskyna,len ojedinele na 21 stromoch bolo asi 230 kg. su to mlade stromy 6-8 rokov. Ja som spokojný,že sa mi to na tej vapenatej pôde vôbec podarilo.
Som autoelektrikar značkových aut a len,amater zahradkar!!! Pan Marmil!!!! Takže čosa naučim z internetu a literatury viem a viac nič.Fotografie z urody mám, môžem Vám ich aspoň poslať! Do práce so viac krát zobral broskýne ,len na jedenie a nikto nepovedal,že sú zlé!!!
Najmenej 3 roky som bojoval s chlorozou stromy pomaly rastli štvalo ma to, vyskušal som rôzne železité listove výživy a efekt slabý alebo takmer nijaký,nesmel som použiť studňovu vodu ,lebo je vapenata a na koniec im pomohola zalievka zo slepačieho trusu a dnes chlorozu už stromy nemaju! V Zime dostavaju za hrsť NPK keď je sneh!

Hlavatý!

MARMIL
09-08-2010, 22:37
Rád si pozriem Vaše fotografie, prečo nie. V Šuranoch je veľmi bonitná pôda a
vápenatosť asi len ojedinele. Môj dedo bol jeden z najlepších gazdov v Śuranoch a okolí. Patril medzi tkz. kolonistov. /neviem, či vam to niečo hovorí/.
mailovú adresu Vám pošlem v súkromnej správe..
:)
marmil