PDA

View Full Version : Vyschnutie hrozna odrody Vitiz


Jaroslav Hlavaty
09-07-2010, 21:00
Zdravím všetkých!

Pred dvoma rokmi som kúpil štep hrozna Vitiz ,za dva roky pekne vyrástlo a tento rok už malo asi 4 strapčeky.,bol predpoklad,že bude na koštovku je to nová odroda hrozna.Teraz od 6 do 9.7 za tri dni hrozno z ničoho nič zvädlo,tak to vyzerá ,že uplne vyschne.Kontroloval som koreň zdá sa byť v poriadku.Vlaha v zemi je.

čo môže byť príčinou takejto náhlej zmeny? Ostatné hrozná ako Diamant,panonia su v poriadku!Ďakujem za odpovede!
Hlavatý!

konavojt
11-07-2010, 11:39
Stalo sa to aj mne a asi nezáleží na tom o akú odrodu ide. V mojom prípade išlo o Petriho chorobu. V mieste štepenia a v koreňovom dreve hnedé až čierne pozdĺžne prúžky, dreň je čierna. Doporučujem preventívne nekupovať sadenice u toho čo ste kúpili túto.

Jaroslav Hlavaty
11-07-2010, 16:20
Bolo to kúpené v Baumaxe sadenica bola asi pol metra vyrastená, v črepe a bola dosť draha tak som si myslel ,že keď sa to ujme tak to bude pekné a kvalitne hrozno.žial dopadalo to takto zle! Inak takto to dopadlo aj s jednou stromčekovou ribezlou asi pre tromi týždňami a pred 1 1/2 mesiacom aj s jednou broskyňou Flamingo!

Hlavatý