PDA

View Full Version : Biohumus - americké dážďovky


stano114
09-11-2009, 13:10
Vedel by mi niekto poradiť, ako začať chovať americké dážďovky na biohumus?
Ďakujem.

vajicko999
12-12-2009, 19:56
zdravím

existujú aj iné spôsoby ako vytvoriť kvalitný humus a za oveľa kratší čas...

Ctibori
25-12-2009, 21:47
zdravím

existujú aj iné spôsoby ako vytvoriť kvalitný humus a za oveľa kratší čas...

Nepochybujem o Vaších schopnostiach v tejto oblasti, ale ak viete ako na to s vytváraním kompostu ako píšete aj za kratší čas, mohli by ste nám poradiť. Myslím si , že o takéto poznatky by malo záujem aj viac záhradkárov. Ja osobne by som bol vďačný za každú dobrú radu. Za odpoveď(návod) vopred ďfakujem. Tibor.

kamoska
16-01-2010, 11:51
Zdravim,
s vytvaranim kompostu mam skusenosti dobré.Kompost robim v komposteri,do
ktoreho davam alebo respektive polievam ,,URYCHLOVAČ KOMPOSTU.Je tam presny navod,ktory treba dodržat.Daždovky sa tam same vytvoria.Ked ho na jar
prekladam,myslim kompost je tam kopa daždoviek,ktore potom prenašam do novo založeneho kompostu.Prajem prijemne a uspešne kompostovanie.

vajicko999
23-01-2010, 11:36
Skúste používať prípravok BAKTOMIX. Ja ho používam vo veľkovýrobných podmienkach a mám s ním iba kladné skúsenosti. Funguje na báze nitrofilných baktérií, ktoré fixujú dusík z ovzdušia, prí prehnívaní kompostov však musíte dávať pozor, aby sa príliš kompost nezahrial, lebo baktérie nedokážu prežiť vytvorené teplo. Ale garantujem Vám, že za 3 týždne máte plnohodnotný kompost s vysokou kvalitou. Pri aplikácii maštalného hnoja sa dáva cca 30 ton na ha, aby ste neprekročili povolenú dávku dusíka 170 kg / ha, pričom takýto kompost sa aplikuje v dávke 3 t / ha a dodáte alikvotnú časť živín. Skúste to

Ctibori
25-01-2010, 17:05
Vrelá vďaka za radu. V tejto sezóne to určite odskúšam. Ešte raz vďaka.:) :)

stano114
14-06-2010, 22:04
Funfuje to a ako perfektneeee..... Ďakujem.