PDA

View Full Version : Dvojičky plodov sliviek a broskýň


Jaroslav Hlavaty
01-05-2009, 16:46
Zdravím všetkých pestovateľov!
Rád by som vedel čo spôsobuje zrastenie dvoch plodov sliviek aj broskýň,tento rok ich je na stromoch pomerne veľa!Dozrejú tieto plody?,alebo ich treba otrhať?
Hlavatý!
Ďakujem za odpovede!

asimina
16-05-2009, 01:22
Aj ja ich mám dosť najmä na slivkách - možno piljarka... ale tá nejde na broskyne... Minulí rok mi normálner dozreli, len teda, sa mi zdalo že skôr zahnívajú, ale inak v pohode.

Jaroslav Hlavaty
24-05-2009, 08:34
Myslím,že pilarka to nemá na svedomí,robím pravidelné postreky skôr sa domnievam,že je to slabím opelením a pravdepodobne tak dochádza k tomuto javu,že nebol na strom prenesený iný peľ z druných stromov!??
Jaroslav!

asimina
09-08-2009, 22:09
Tým opelením to asi nebude. Mám asi 10 rôznych odrôd a isto sa vzájomne opeľujú ale aj tak tam je dvojičiek pomerne dosť. Nie je to však na škodu sú rovnako dobré...

stiffel
26-08-2009, 08:42
tvorba "dvojiciek" sa casto vyskytuje najmae u slivkovin, (tento rok sa vo vacsom pocte vyskytli aj na mojej Hatinke :)
nie je to choroba, ani skodcom spuosoberne, pytal som sa na to hricovskeho, bolo mi povedane, ze je to vplyvom opelenia (cosi v suvislosti s pelovymi zrnami, vlhkom a piestikmi v kvetoch .. a tak ... pustil som ten problem z hlavy)
nech sa dari
s.