PDA

View Full Version : herbicíd na zemiaky


Škapec Tibor
24-04-2008, 06:55
Zdravím.

Poradte mi niekto nejaký dobrý herbicíd na zemiaky ja som používal gramaxone
ale teraz ho už nedostanem nikde.

Vdaka

Peto11
06-05-2008, 13:42
Zdravím.

Poradte mi niekto nejaký dobrý herbicíd na zemiaky ja som používal gramaxone
ale teraz ho už nedostanem nikde.

Vdaka
Treba vyskúšať SENCOR pozri www.oas.sk

palooo
12-05-2008, 08:38
Zdravím,poradí mi niekto prostriedok na postrek burín v zemiakoch?Vďaka

neraco
22-05-2008, 22:38
Postemergentný herbicíd Sencor.

Norberto
13-06-2008, 17:19
sencor sa môze puzivat premergentne aj postemergentne a je dobre aj na rajciny

Josef Zavřel
29-06-2008, 18:30
Dobrý den.U nás je povolený Afalon 45 SC před vzejitím brambor a Sencor 70 WP po vzejití. J.Z.

Škapec Tibor
22-03-2009, 09:25
takmer po roku chcem znovu ozivit tuto temu, vzhladom na to ze urcite pripravky sa zmenili a niektore uz nekupime.

Ja som mal osvedcenu kombinaciu gramoxonu a topogaru ale nic z toho sa neda kupit, tak minuly rok som skusil afalon a glyfogan no ucinok nebol taky ako som ocakaval. Tento rok pokukavam po roundupe klasik alebo inom roundape na zemiaky. Co vy na to alebo co pouzivate vy a mate od burin pokoj :confused:

Pazovčan
02-12-2011, 21:46
Aktivne materije a vyrobcovia herbicidov pre zemiaky

cikloksidim....... FOCUS ULTRA BASF
kvizalofop-P-tefuril..... LEOPARD 5-EC AGAN
fluazifop-P-butil... FUSILADE FORTE SYNGENTA
kletodim... NIKAS ARYSTA
rimsulfuron....TAROT 25-WG DU PONT
;)

Sparky
09-05-2012, 10:03
Dobry den,

chcel by som sa opytat ako na bodliaky, pyr a rumancek v poraste zemiakov, ci uz predvzijdenim, alebo po nom. Pocul som o pripravku Sencor, no ten na tieto veci velmi nieje ucinny okrem rumanceka.

Chcel by som sa opytat, ci sa este oplati to oborat pred vzijdenim a nasledne postriekat o tyzden, ked sa ulezi zem so Sencorom. Lebo po postreku sencoru az 7 tyzdnov neviem nic spravit a nechcem potom oboravat, ked uz budu zemiaky velke.

Este by som sa rad opytal na neselektivny herbicid TOUCHDOWN. Mate s nim skusenosti? Ak ano, zda sa vam lepsi ako Roundap na pyr?

Dakujem za odpovede.