PDA

View Full Version : Chov hydiny


katkka
02-08-2007, 19:10
Dobrý deň,potrebovala by som poradiť,ako ohradiť hydinu.Teraz je ohradená obyčajným pletivam,problém je ale v tom,že ho podhrabali psy.Ako mám tomu zabrániť?:confused:

jurino
11-08-2007, 17:20
dobrý deň, možno by ste mali skúsiť dať popri pletive od zeme nejaký pevný materiál, pod ktorý by sa psy nepodhrabali.

stiffel
19-09-2007, 10:14
podkladový múrik (základ) pod pletivo,
alebo vyradené platne - kvádre, pletivo treba v spodnej časti dôkladne pripevnit a natiahnuť šponovacím drôtom,
v zahraničí používaju na ohradenie výbehov už aj elektrické oplôtky (viac o oplôtkoch pre hydinu najdete na strankach VETIS-u (katalóg)
http://www.vetis.sk/

ceritko
09-02-2010, 21:57
Mame dvoch rhodesian ridgeback a kopu návštev so psíkmi. Hydinu sme mali v elektrickom ohradníku pre hydinu i v noci (konkrétne husi) a bolo to v pohode. Tento ohradník má malé oká oproti ovčej vodivej sieti (5,9cm - 11,8cm - najvyššie 23,5cm). U kamarátov na farme bola vhodná i pre chov sliepok.
Katalóg ( v nemčine) na ohradníky a kontakt nájdete na www.patura.sk . Patura sú experti na elektrické ohrady a tie môžete aj presúvať podľa potreby. Psík sa určite viac k vašej hydine nepriblíži :-). Pekny deň.

Jankos
17-02-2010, 08:45
mal som podobný problém a po zabetonovaní a spevnení spodnej časti pletiva sa problém odstránil a psy sa prestali podhrabávat.