PDA

View Full Version : Nechcený hosť v záhradke ľudovo nazvaný medvecko


slovacik
25-05-2007, 19:53
Dobrý deň, v záhradke mám ľudovo nazvaného pojedača medvecko. Pojedá mi celé vysadby uhoriek. Skúšal som do záhonu zakopať kelimky s vodou ale nič nepomáha každý deň prídem o niekoľko rastlín. Neviete mi poradiť ako sa mám zbaviť tohto škodca?
Ďakujem za odpoveď

dana555
26-06-2007, 14:07
Dobrý deň,
neviem či Vám poradím - pamätám si, že starý otec vyrobil pozemné chodbičky,ako to si už nepamätám - bola som vtedy dieťa. Viem, že ústili do zakopanej nádoby s vodou. Po asi dvojtýždňovom snažení /umiestnil pascí niekoľko/chytil postupne párik medvedíkov. Vravel, že je to jediný spôsob.Odvtedy som medvedíkov chvalabohu nevidela. Veľa zdaru.

wing tsun
07-07-2009, 19:39
no madari mali do teraz velmi ucinny prostriedok ale uz ho nemozu ani predavat ani vyrabat,lebo europska unia.ale mne sa ciastocne osvedcila kombinacia kukuricny skrob zo sladkej kukurice zmiesany s metationom,alebo decisom.len bacha aby to velmi nesmrdelo,lebo jediny kto z toho skape budu susedia - od smradu.tie male potvory citia aj ten smrad.cesticku im mozu ukazat listy polozene na zemi kde maju nory.pojdu vedla nich co je dost divne pri ich schopnosti lietania,plavania a hrabania

stiffel
26-08-2009, 08:58
proti medvedikom sa tazko bojuje,
odporucana "chodbickova" metoda byva odporucana .. pred lapacom (kelimok s vodou ) treba urobit medvedikovi prekazku aby do nej spadol,
a druhy krat ked uvidite krtince neteba ich silou mocou likvidovat dobrym predatorom je aj ježjko
vraj je ucinne aj psikom nechat ocikat miesta kade medvediky preliezaju
:)

juraj0
06-10-2009, 06:47
dobry den ja pouzivam na medvecka prasok GALITION G5 z Madarska pomarancovy prasok vecer nasypat trosku k diere a rano je tam

stano114
09-11-2009, 13:15
Otec mi kedysi spomínal, že do diery vkladali kúsky tzv. karbidu, ktorý uvolňuje acetylén a neznášajú ho nielen medvedíky ale aj krtkovia. Karbid používali kedysi jaskyniari a banníci do lámp, ale neviem kde sa dá zohnať. Prajem vela úspechov.;)