PDA

View Full Version : dotacie na podu, ak sa stanem vlastnikom az po 15.maji


Zuzana P.
16-04-2007, 10:01
Dobry den,

neviete mi niekto poradit? kupujeme ornu podu a TTP a problem je v tom, ze pravdepodobne do 14.maja (ci do kedy je presne termin na ziadost o dotacie), asi nestihneme byt zapisany ako vlastnici na katastri. Neradi by sme o dotacie prisli, ale neviem ako v tomto pripade postupovat. Ma o dotacie poziadat sucasny vlastnik? Je mozne, ze by po prevode vlastnickych prav boli vyplatene dotacie ako uzivatelom potom nam?

Dakujem za odpoved :confused:

Stahovac
03-05-2007, 11:14
Dobry den,

neviete mi niekto poradit? kupujeme ornu podu a TTP a problem je v tom, ze pravdepodobne do 14.maja (ci do kedy je presne termin na ziadost o dotacie), asi nestihneme byt zapisany ako vlastnici na katastri. Neradi by sme o dotacie prisli, ale neviem ako v tomto pripade postupovat. Ma o dotacie poziadat sucasny vlastnik? Je mozne, ze by po prevode vlastnickych prav boli vyplatene dotacie ako uzivatelom potom nam?

Dakujem za odpoved :confused:

Byť zapísaný na liste vlastníctva ako vlastník nie je podmienkou žiadosti o dotácie. Rozhodujúce je užívacie právo - kto danú nehnuteľnosti užíva a obhospodaruje. Nie je tak potrebné čakať, kým bude vydané rozhodnutie o zapise vlastníckeho práva do katastra a kľudne je možné podať žiadosť už dnes.