PDA

View Full Version : Postreky


aquafresh1
12-02-2007, 20:31
Dobry den,
ako isto viete, nemal by sa vinic striekat viac ako 3 krat za jedno vegetacne obdobie tym istym pripravkom. Preto sa chcem spytat, ci nebude vadit, ked budem striedat postreky Shavit a Folpan, kedze obsahuju tu istu ucinnu latku folpet.

MartinD
30-03-2007, 07:35
Dôležité je nepoužívať tú istú účinnú látku viackrát po sebe a nie prípravok. Treba však zdôrazniť, že nová generácia prípravkov (discus a iné) si vyžaduje práve opakované aplikácie v sezóne. Tae nie je dôležitá zmena názvu prípravku, ale zmena účinnej látky obsiahnutej v prípravku.

mbioplant
19-04-2007, 19:59
Zdravim Vas, existuje moznost pestovat rastliny bez vstupu agrochemikalii do pod. Riesenie ponukaju nove biotechnologie zalozene na principe mykoriznej symbiozy. Viac na www.mbioplant.sk

aquafresh1
09-05-2007, 00:32
Ma prosim vas niekto skusenosti s miesanim shavitu s karathane?

aquafresh1
26-05-2007, 20:52
Ma prosim vas niekto skusenosti s miesanim shavitu s karathane?tak vdaka za radu, uz som to vyskusal sam, je to v pohode.

stiffel
12-06-2007, 13:22
Ma prosim vas niekto skusenosti s miesanim shavitu s karathane?
a prečo miešať shavit s karathane ?
shavit má v portfoliu aj perenospóru - čiastočne aj múčnatku, používam ho preventívne, v pripade aplikacie s hnojivom obsahujúcim vápnik, sa znižuje možnosť napadnutia múčnatkou, naviac hnojivý účinok zlepšuje odolnosť a kondíciu porastu
karthane používam až v prípade napadnutia múčnatkou alebo silného infektu pre jeho kuratívny účinok,

japila
19-09-2007, 20:00
Poradí niekto kde by som mohol kúpiť postrek LANATE ? Väčšie balenie cca 0,3 alebo 0,5 litra.
Ďakujem

Erikita
30-08-2008, 20:37
Dobrý deň! Chcela by som Vás poprosiť o radu. V našej záhrade došlo k postriekaniu jabloní Kuprikolom v júli, keď už na stromoch boli jablká. Viem, že to nebolo správne, ale chcem sa opýtať, či je možné tieto jablká ešte konzumovať, resp. či Kuprikol je možné zmyť vodou, alebo či pomôže jesť jablká zbavené šupy. Ak nie, aké následky môže konzumácia takýchto jabĺk spôsobiť?
Ďakujem.