PDA

View Full Version : Najom za podu 2


Ing. Juraj Belej
05-11-2003, 14:42
Vazeny pan minister,
koncom augusta som Vas poziadal o stanovisko k situacii, ktora nastala, ked som si ziadal najom za podu od spolocnoti Diemil, s. r. o. Radvan nad Laborcom. Ubezpecili ste ma, ze vykonate kontrolu, co sa aj stalo, a oboznamite ma s vysledkom kontroly, co sa zatial nestalo. Velmi ma zaujima vysledok kontroly, tak verim, ze svoje slovo dodrzite a v najblizsom moznom case ma budete informovat o vysledku kontroly.
S pozdravom
Ing. Juraj Belej

Zsolt Simon
24-11-2003, 07:17
Vážený pán Belej,

pokiaž ide o neuhradenie finančných pohžadávok pre obec, podža písomného vyjadrenia starostu obce Radvaň nad Laborcom pána Andreja Golda, spoločnosť dlhuje na daniach z nehnutežnosti za rok 2002 sumu 1 961 Sk a za rok 2003 sumu 48 709 Sk.
Zamestnanci MP SR Regionálneho odboru Humenné, na základe vykonaných kontrol krátili dotačné prostriedky uvedenej spoločnosti za 858 ha nedostatočne obrobenej pôdy vo výške 2 805 635 Sk.
Aj keď na jednej strane chápem vaše rozhorčenie, vyvodenie dôsledkov za neplatenia nájmu za prenájom požnohospodárskej pôdy nie je v kompetencii MP SR. Predmetnú vec je možné riešiť iba súdnou cestou.


S pozdravom

Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR