PDA

View Full Version : nakup pôdy


Ing Norbert Kelo
19-06-2003, 19:35
Som zacinajuci shr,mam 28rokov,som z rolnickej rodiny a toto povolanie je u nas dedicne uz niekolko rokov.Ako mlady clovek som bol za vstup doEU, pricom vsak zaroven je vela otazok ako to bude fungovat. Skoro kazdy den citam v novinach inzeraty o kupe pody.Teda mam strach,ze nastane nejake plosne skupovanie pôdy,trebars aj zahranicnym kapitalom cez nastrcene osoby.Urcite zvyseny nakup suvisi aj s ocakavanym zvysenim ceny pody, co sa uz teraz ciastocne deje ale to je vec trhu.Moja otazka:Neuvazuje rezort, resp.vlada o poskytnuti dlhodobych uverov na nakup pôdy? Vlastne zdroje na to nestacia, su velmi potrebne do dalsej reprodukcie.Urcite tato otazka netrapi len mna ale aj dalsich polnohospodarov. S uctou ingNorbert Kelo.

Zsolt Simon
01-07-2003, 09:42
Vážený pán Keňo,

na základe programového vyhlásenia vlády pripravuje ministerstvo pôdohospodárstva návrh zákona o nájme požnohospodárskej pôdy, ktorý bude riešiť aj otázku na ktorú sa pýtate. V legislatívnom pokračovaní, v časovom horizonte druhého polroku, bude návrh zákona zverejnený na internetovej stránke MP SR na pripomienkovanie, takže do jeho konečnej podoby budete mať možnosť zasiahnuť.


S pozdravom

Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR